AIMA Kış Konserleri Tres Ensemble’la başlıyor

3 Aralık 2016, Cumartesi 19.00  

AIMA Haluk Barutçuoğlu Evi

Tres Ensemble; konservatuarda müzik eğitimi almış, yaşamlarını halen klasik müzik sanatçısı olarak devam ettirmekte olan mezzosoprano Lerna Baloğlu Akbulut, gitarist Haluk Onat Akbulut ve piyanist Işıl Giray tarafından 2015 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Alanlarında başarılı bu üç genç sanatçının kurduğu Tres Ensemble, klasik müzik eserlerinin; şan,piyano ve gitar üçlüsü olarak kendi uyarlamalarıyla bir araya getirildiği Türkiye’deki ilk grup olma özelliğini taşımakla birlikte, yurtiçinde ve yurtdışında verdiği konserlerle kısa zamanda klasik müziğin aranan gruplarından biri oldu.

Konser repertuarlarında solo enstrüman, vocal ve oda müziği eserlerini kendilerine has bir yorumla seslendiren grup, çeşitli konser konseptleri ile kendi çalışmalarını sergilemeyi ve klasik müziği halka tanıtıp sevdirmeyi amaçlamaktadır.

tres

Tres Ensemble bu kez “Seçkiler” projesi ile karşınızda. Klasik müziğin en tanınmış ve sevilen eserlerinden seçkiler sunan grubun repertuarında, ağırlıklı olarak romantik dönem bestecileri bulunmaktadır.

Kimi zaman romantik, kimi zaman neşeli ezgilerin yer aldığı eserler; solo, duo ve trio şeklinde yorumlanacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve davetiye için 0535 374 98 04’ü arayınız.